Matka Polka

// // Leave a Comment
Projekt "Matka Polka".
O tym projekcie mało kto wiedział, bo tworzony był w niesamowicie szybkim tempie;) Ale nie jest to projekt zamknięty:) Plan na rok 2016 to prawdopodobnie poszerzyć ilość zdjęć i zebrać je w całość:) Być może wystawa, a może i album?
Projekt bez ściemy, prawdziwe życie, prawdziwe kobiety, prawdziwe zdjęcia. Bez "fotoszopa". 
To cykl tryptyków , Nawiązują do źródła jaką są Matki każdego z nas. Bo to z nich się głównie wywodzimy. ( nawiązujących do źrodła jakim są Matki każdego z nas, Twórczyń naszego istnienia) . "Matki polki" często poświęcają gro swojego czasu na wychowanie jak i kształtowanie naszego charakteru. Ich trud często jest niewidoczny, nie wszystkie są doceniane ale chyba najważniejszy fakt kiedy po kilkunastu czy kilkudziesięciu latach że Ich potomstwo zostały wychowane na dobrych ludzi, jest wart tego trudu, wytrwałości, łez. ( „Matki Polki” poświęcają większość swojego życia na wychowanie i kształtowanie swoich dzieci. Ich trud często jest nie doceniany i postrzegany jako codzienność. Lecz z upływem czasu widać ogrom ich matczynej miłości i opieki, efekty ich włożonego trudu oraz łez. Dziecko jest najlepszym przykładem pracy Matki).Dlaczego czarno biało? Czerń oraz biel zachowa jednorodność, nie odwróci uwagi od przesadnych kolorów czy klimatycznego oświetlenia. Całość reportażu jest projektem długofalowym. Dzięki Matce jesteś kimś wyjątkowym. To osoba która zastąpi Ci każdego, ale nikt nie jest w stanie zastąpić Jej.

Wystawa była połączona z wystawą Malarstwa Mojej Mamy Anny Kajdy, Jej rzeźb, replik 3d w wykonaniu brata Pawła Kajdy i firmy Liftech oraz wierszy Taty Marka Kajdy. Wernisaż odbył się 21 Listopada 2015 w Galerii OKNO, MOK w Olkuszu przy Szpitalnej 32.

Zdjęcia wydrukowałem zostały dzięki firmie FG-Studio. Pełna profeska i wykonanie zdjęć! Zdecydowanie polecam do wydruku:)

0 komentarze:

Prześlij komentarz